איך לבחור קסדת שטח

איך בוחרים קסדת שטח לאופנוע?

תחום הדו גלגלי בישראל הולך ומתפתח בקצב מהיר עם השנים ,ואיליו נכנסים גם רוכבים חדשים שאין להם ידע רב בחשיבות של ציוד המיגון, ובקסדה בפרט.
חשיבות הקסדה וציוד המיגון רלוונטית לכולם!

אנחנו בצוות KYT ישראל ורוכבי החסות שלנו הכנו עבורכם מאמר עם מידע שימושי שיעזור לבחור את הקסדה עבורכם בצורה קצת יותר טובה.

רוכב שטח?

קסדה לרכיבת שטח שונה מקסדה לרכיבה עירונית [כביש] או רכיבת מסלול. קסדות השטח לרוב קלות יותר ומאווררות יותר מקסדות מלאות לכביש.

מבנה הקסדה שונה ומגיע ללא משקף מובנה שמגן מפני רוח וגורמים כאלה ואחרים שיכולים להיכנס לקסדה בשעת הרכיבה, לכן קונים בנוסף לקסדת השטח מוצר משלים שנקרא "משקפי אבק" משקפי האבק לקסדת השטח דומים מאוד למשקפים של סקי, ומתלבשים על הקסדה בעזרת רצועה.

בחלק העליון של הקסדה יש מצחייה שעוזרת גם להגן מפני קרני השמש, לרוב ברכיבת שטח ואינדורו בפרט, המהירות איטית יותר מרכיבת כביש ולכן משקל הקסדה, פתחי האוורור , איכות ונוחות הריפוד חשובים מאוד.

קסדה קלה יותר ומאווררת יותר תסייע להפחית עייפות ולשמור על ריכוז מרבי של הרוכב בשעת הרכיבה.
ברוב קסדות השטח הריפוד יהיה מנדף זיעה ופריק לצורך שטיפה וניקוי. דבר אשר הכרחי מאוד בגלל אבק או בוץ שנכנס לקסדה ולריפוד ברכיבת שטח.
יתרון גדול לקסדה בעלת מפתח שדה ראיה רחב שיוכל להתאים לכל סוגי משקפי האבק בגדלים השונים.
בזמן מדידת הקסדה חשוב שהיא תהיה מורגשת בכל חלקי הראש והפנים, עם דגש על לחץ סביר באזור הלחיים, עם הזמן הריפוד מתרכך ומתאים את עצמו לצורת הראש והפנים של הרוכב.
קסדה שלא לוחצת מספיק על הראש מההתחלה עם הזמן תהיה רופפת, מה שיגרום לאי נוחות וחס וחלילה במקרה של פגיעה לירידה ברמת ההגנה על הראש.
חשוב לוודא שלקסדה שאתם בוחרים יש תו תקן אירופאי ece או תקן אמריקאי dot ומומלץ לבחור מותג מוכר בעולם.

למותג הקסדות KYT יש את אחת מקסדות השטח המובילות בעולם שנקראת strike eagle

מתאפיינת במשקל נמוך מאוד של 999 גרם בלבד תודות לחומרי הקבלר והקרבון שממנה היא עשויה, פתחי אוורור רבים כולל אוויר שעובר בתוך הריפוד, ריפוד סופר איכותי כביס ופריק, מפתח שדה ראיה ענק, סגירת dd ring מאלומיניום ובעלת תו תקן אירופאי וכוכב זהב שנותן לה את הזכות להשתתף במרוצים!

שתף פוסט