קסדות זולות לאופנועים

קסדות זולות לאופנועים

בעוד שחלק ניכר מהרוכבים מחפשים אחר קסדות זולות לאופנועים שלהם, אחרים מבינים כי קניית קסדת אופנוע היא השקעה חשובה. יתרה מכך, גם אם היא נקנתה חדשה, יש להחליף קסדה כל 3 שנים בממוצע, על מנת לשמור על בטיחותכם ונוחותכם.

בנוסף לבטיחות, קסדת איכותית אופנוע מציעה גם יתרונות נוספים כמו הפחתת רעש והגנה מפני פגעי מזג האוויר. הפחתת הרעש המתקבלת על ידי חבישת קסדה נעה בין 25% ל-40% בהשוואה ללא הגנה כלל, וזה מצוין למי שרוכבים בשעות העומס או באזורים צפופים עירוניים. יתרה מכך, ישנו ההיבט של אווירודינאמיקה המתקבלת על ידי עיצוב נכון של קסדה איכותית. הנה כמה דגשים לגבי קסדות זולות לאופנועים ואיכותיות יותר.

מדוע עיצוב אווירודינאמי לקסדת אופנוע כה חשוב?

מבחינת הגנה מפני פגעי מזג האוויר, הקסדות הטובות ביותר יציעו הגנה מלאה מפני גשם, רוח ואבק מבלי להתפשר על נוחות או ראות. מבחינת אווירודינאמיקה, העיצוב האווירודינמי של קסדת אופנוע הוא קריטי מכיוון שיש לו פוטנציאל להגן על הרוכב מפציעות ראש וצוואר. במובן זה, קסדה מעוצבת בצורה גרועה עלולה להשפיע לרעה על הביצועים והבטיחות של הרוכב. הצורה של קסדת אופנוע נועדה להפחית גרר והתנגדות, מה שאומר שפחות כוח יידרש כדי לנוע.

עיצוב אווירודינמי חשוב לכל סוגי הרכב, אך הוא הכרחי במיוחד עבור קסדות אופנוע. כאשר הקסדה אינה מעוצבת בצורה אווירודינאמית, למעשה נוצרות מערבולות רוחות בסביבת ראשו של הרוכב, מה שעשוי להשפיע במהירויות גבוהות על היציבות של הרכיבה. במובן זה, קסדות זולות לאופנועים לא תמיד יהיו בטוחות.

למה לא כדאי להתפשר על קסדת אופנוע זולה?

קסדות זולות לאופנועים מיוצרות בדרך כלל עם חומרים באיכות נמוכה, ובעלות תכונות עיצוב גרועות שהופכות אותן לפחות מגונות מאשר קסדות אחרות. אתם חייבים לזכור, קסדות הן השקעה שיכולה להציל את חייכם. כל שהקסדה יורת איכותית, ככה תוכלו להנות מיתרונות כמו קשיחות של הקסדה, אבל עדיין שמירה על המשקל הנמוך שלה.

בשורה התחתונה, מדובר בבטיחות שלכם בתור רוכבים. רוב האופנוענים יחוו לפחות החלקה אחת במהלך חייהם, ולכן חשוב להיות מוכנים לרגע הזה עד כמה שניתן. קסדות זולות לאופנועים עלולות לפעמים לגרום ליותר נזק מאשר תועלת. למשל, במקרים בהם הריפוד הפנימי לא נושם, זה לרוב יגרום להסחת דעת אצל הרוכב. אף אחד לא אוהב לרכב ולהזיע עד כדי שכל הקסדה רטובה בתוכה, רכיבה כזאת יכולה להיות לא נוחה עד כדי מסוכנת.

כמה כסף כדאי להוציא על קסדה?

קסדות זולות לאופנועים נעות בין הטווחים הממוצעים של 200 ₪ - 400 ₪, אבל ניתן למצוא קסדות אפילו פחות איכותיות מאלו. באופן כללי, אפשר להגיד שהקסדות האיכותיות מתחילות במחירים ממוצעים של כ-750 ₪ ומעלה. לא מדובר בהוצאה מאוד גדולה, אלא אם אתם מחליטים ללכת על קסדות איכותיות במיוחד שיכולות לעלות גם 2,000 ₪ ומעלה.

מעבר לכך שצריך לקחת בחשבון את התקציב לרכישת קסדת אופנוע, צריך לקחת בחשבון גם את אופי וסגנון הרכיבה שלכם. אם אתם רוכבים בשטח ומסתכנים בנפילות לא פשוטות על תוואי שטח קשים, כמובן שיהיה חשוב להשקיע בקסדה הנכונה לסוג הרכיבה שלכם. אם אתם מעוניינים לרכוש קסדות זולות לאופנועים אבל לא מוכנים להתפשר על האיכות של הקסדה, אנחנו ממליצים לערוך השוואת מחירים בין קסדות לאופנועים. המחירים של קסדות אופנוע משתנים בהתאם לאיכות, עיצוב, ומותג. אם תשוו בין החנויות השונות, תוכלו אולי למצוא הנחות על קסדות איכותיות.

שתף פוסט