קסדות לאופנועי שטח

קסדות לאופנועי שטח

קסדות לאופנועי שטח הן ציוד בטיחות חיוני לכל הרוכבים. הקסדה נועדה להגן על הראש מפני פציעה במקרה של תאונות ונפילות, לספק אוורור לרוכבים ולהוות אלמנט אווירודינאמי בזמן הרכיבה במהירויות גבוהות. הנה כל מה שצריך לדעת על רכישת קסדת שטח לאופנוע.

ישנם מספר סוגים עיקריים של קסדות, לרבות קסדה מלאה וקסדת חצי פנים, קסדת שלושת רבעי 4\3 וקסדות שטח לאופנועים. קסדה מלאה מכסה את כל הראש, בעוד שקסדת חצי פנים מכסה רק את החלק העליון של הראש. כאשר מדברים על קסדות לאופנועי שטח, בדרך כלל מדברים על קסדות מלאות אשר מותאמות לרכיבה בתוואי שטח מורכבים וקשים.

כיצד להתאים קסדת אופנוע לרוכב על האופנוע?

הקסדה לא צריכה להחליק מטה כאשר רצועת הסנטר נמשכת, והיא גם לא צריכה להיות רפויה מדי או הדוקה מאוד. הקסדה גם לא אמורה ליפול לשום כיוון כאשר הרוכב מסובב את ראשו במהירות או אם הוא נשען קדימה ואחורה במהירות.

קסדות אופנוע נועדו להתאים היטב על הראש והפנים שלכם, כך שתוכלו להרגיש נוח יותר במהלך הרכיבה. עם זאת, חשוב לוודא שהקסדה שלכם מתאימה לפני שאתם עולים על האופנוע, כדי לא לגרום לעצמכם חלילה פציעה או אי נוחות בזמן הרכיבה. בתוך כך, אפשר להגיד שהקסדה צריכה להיות מותאמת לראשו של הרוכב, לא לאופנוע.

האם קסדה לאופנועי שטח תורמת לביצועי הרכיבה?

באופן כללי, קסדת אופנוע נוחה תעזור לכם לשמור על הראש קריר ותספק חווית רכיבה טובה יותר. בכך, ישנם מספר גורמים התורמים לביצועים של קסדת אופנוע. למשל, סוג החומרים בהם נעשה שימוש בייצור הקסדה, הגודל, הצורה והאוורור הם חלק מהגורמים הללו. במובן זה, נוחות היא גורם מפתח שרוב רוכבי האופנועים מחפשים בקניית קסדה חדשה.

הרבה רוכבים ילכו על הקסדה הנוחה ביותר שהם יכולים למצוא, ללא קשר אם זו הקסדה בעלת המוניטין הטוב ביותר. ועוד חשוב לדעת, שהרבה רוכבים מוכנים להקריב ביצועים למען נוחות ובטיחות, וזו הסיבה שיש כל כך הרבה סוגים שונים של קסדות בחוץ. בשורה התחתונה, ככל שחוויית הרכיבה שלכם תהיה נינוחה, מאווררת ומרגישה בטוחה, ככה כנראה תוכלו לרכב ללא הסחות דעת למיניהן.

האם קסדות לאופנועי שטח צריכות להיות אווירודינאמיות?

אווירודינמיקה היא חקר תנועת האוויר סביב עצמים, בעיקר דרך האינטראקציה שלו עם משטח. במקרה זה, אנחנו מדברים על קסדת אופנוע. אווירודינמיקה חשובה מכיוון שהיא משפיעה על האופן שבו האופנוע והרוכב נעים באוויר ועל האופן שבו הם מתמודדים עם התנגדות הרוחות. במובן זה, קסדה איכותית משפיעה על מידת התנגדות הרוח שהרוכב מרגיש.

העניין הוא כזה, קסדות אווירודינאמיות יותר רלוונטיות כאשר מדובר בקסדות מסלול וקסדות מרוצים. כאשר מדברים על קסדות לאופנועי שטח, האווירודינאמיות פחות משחקת תפקיד משמעותי. לא יזיק שהקסדה אכן תהיה אווירודינאמית, אבל מאחר שאופנועי שטח לא מגיעים למהירויות כמו אופנועי כביש ומסלול, לא נורא אם תחליטו להשקיע בפן אחר של הקסדה. למשל, תחליטו לרכוש קסדה שהיא פחות אווירודינאמית, אבל אולי בטוחה יותר או קלת משקל.

כמה עולות קסדות לאופנועי שטח ובמה תלוי המחיר?

המחיר של קסדות לאופנועי שטח נקבע לפי סוג הקסדה, המותג וגורמים נוספים. קסדת אופנוע בסיסית תעלה בין 400 ₪ ל-650 ₪, כאשר חלק אחר מהקסדות יכולות להגיע עד אלפי שקלים. בתוך כך, המחיר של קסדות תלוי ברמת ההגנה, בתכונות, במותג, באיכות הייצור שלהן, בסוג המשקף המוצמד על הקסדה, סוג הריפוד והאם הריפוד מתפרק וניתן לכיבוס, סוג האוורור של הקסדה ועוד. בממוצע, קסדת שטח איכותית תעלה לכם בין 1000 ₪ ל-2,500 ₪.

שתף פוסט