תקן ECE לקסדה

תקן ECE לקסדה

מה זה תקן ECE?

תקן ECE זה הוא תקן בטיחות האירופאי הנפוץ ביותר, בעיקר לרוכבי אופנועים. התקן נוצר מתוך כוונה להגן על הראש מפגיעות בתאונות.
תקן הקסדה ECE 22.05 כולל בדיקות מרובות המתבצעות על ידי צורת ראש המהווה מודל של ראש אנושי.

על כל קסדה בעלת תקן ECE חייב  להיות מודפס עליה תווית עם המילים "ECE 22.05" או "ECE 22" יחד עם הסמל 22 בתוך עיגול).

תקן ECE 22

ECE 22.05 הוא תקן לקסדות שתוכננו ומיוצרות באירופה. כל הקסדות בעלות הסמכה זו עומדות בדרישות החוק האירופי ולכן מותרות לשימוש בכל מדינות אירופה ללא בדיקות נוספות.

תקן ECE 22.05 מכיל את הדרישות הבאות:

עמידות בפני השפעה:

הקסדה חייבת להיות מסוגלת לעמוד בפני פגיעה מבדיקת ירידה של שישה מטרים על משטח שטוח בטווח של 45 מעלות (קצה על).

עמידות חדירה:

הקסדה חייבת להיות מסוגלת לעמוד בפני פגיעה מכדור פלדה בקילוגרם אחד שנשמט מגובה מטר בכל נקודה על פני השטח שלה, כולל כל צמצם או צמצם במעטפת (למעט חורי האוורור), וגם כאשר הוא מושפע מ -50 ג'אול (9 ק"ג) אנרגיה לכל סנטימטר מרובע.

קסדת תקן ECE 22.05 היא קסדה מסוג מיוחד לאופנועים ולקטנועים, אשר פותחה בשנות השבעים. זוהי מערכת דו-חלקית, בעלת מעטפת חיצונית קשיחה וריפוד פנימי רך. ניתן להסיר את הריפוד הפנימי ולשטוף אותו.

המעטפת החיצונית הנוקשה של הקסדה מספקת הגנה מפני פגיעות בוטות ואילו הריפוד הפנימי הרך מספק רמת נוחות לראש.
המעטפת יכולה לשמש גם ככרית אוויר במקרה של תאונה על ידי הפצת הכוח באופן שווה לראש שלך במקום שהראש שלך יכה בנקודה מסוימת שיכול לגרום לנזק מוחי קבוע.

תקן ECE 22.05 הוא  תקן של האיחוד האירופי המפרט תקני ביצועים לקסדות המשמשות רוכבי אופניים ואופנועים. תקן ECE 22.05 הוא אחד מתקני הבטיחות הנפוצים ביותר לקסדות אלה, אך פופולריות אחרות הן תקן CPSC האמריקאי והתקן האמריקאי לבדיקות וחומרים F-1447, המשמש בעיקר באוסטרליה, יפן, טייוואן ותאילנד.

קסדה בעלת תקן ECE 22.05 תוכננה להציע הגנה טובה יותר מפני פגיעות ראש בהתרסקות בהשוואה לדגמים ישנים יותר של קסדות שלא היו להן תחזיות חיצוניות רבות או ריפוד מבפנים כמו עכשיו. למעשה, מחקר אחד מצא כי קסדת ECE 22.05 יכולה להפחית עד 39%את הסיכון לפגיעת ראש.

שתף פוסט