טיפים לרכיבת אנדורו

טיפים לרכיבת אנדורו

רכיבת אנדורו היא ספורט לאופנועי שטח המשלבת אלמנטים של מרוצי קרוס קאנטרי, סופרקרוס ומוטוקרוס.  המילה "אנדורו" מתייחסת לעובדה שמרוצים מתקיימים בעיקר במתכונת סיבולת (כלומר, הרוכבים חייבים לסיים מסלול מוגדר תוך פרק זמן מוגדר).

מרוץ האנדורו הראשון נערך ב-1974 בצרפת, וזכה בו הצרפתי ז'אן קלוד אוליבייה על AJS Porcupine. אירוע האנדורו הפך לפופולרי בינלאומי עם מרוצים באוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, בריטניה וארצות הברית עד סוף שנות ה-70.

רכיבת אנדורו היא סוג של מרוצי אופנועים המתקיימים בסוגי שטח שונים. האופנועים מיועדים לשימוש בשטח ויש להם תכונות כמו מרווח קרקע גבוה, מתלים לנסיעה ארוכה ומשיכה טובה.

טיפים לרכיבה על אופנוע אנדורו:

הדבר הראשון שצריך לדעת על רכיבת אנדורו - שזה לא קל כמו שזה נראה. צריך הרבה מיומנות ותרגול כדי לשלוט באומנות רכיבת האנדורו. זו הסיבה שאנחנו הולכים לפרק עבורכם את כל היסודות במאמר זה, כך שעד שתסיימו לקרוא, תבינו היטב מה נדרש כדי להצליח בספורט הזה.

אנדורו הוא סוג של מרוצי אופנוע בהרים השונה ממרוצי שטח מסורתיים. המירוצים הם שילוב של שטח וירידה, כשהמטרה היא לעלות להר כמה שיותר מהר. עם זאת, מרוצי אנדורו אינם קשורים רק למהירות; זה גם דורש מיומנויות טכניות כמו פניות ובלימה.

להלן כמה טיפים שיכולים לעזור לך להשתפר במירוצי אנדורו:

  1. ראשית, עליך לוודא שהאופנוע במצב תקין לפני שמתחילים ברכיבה. זה כולל בדיקת לחץ אוויר בצמיגים, מפלס השמן, מיכל דלק מלא ופריטי תחזוקה נחוצים אחרים.
  2. לפני היציאה לשטח, כדאי להסתכל על תחזית מזג האוויר
  3. תתחילו ברכיבה איטית ותעלו קצב לאט לאט, רכיבה מהירה ולא מקצועית עשויה להוביל אתכם להתרסקות / להתקע במכשול.
  4. שמור את המשקל שלך אחורה כשאתה רוכב בעלייה, אך שמור על המשקל שלך קדימה בעת ירידה
  5. למד כיצד להחליף הילוך במהירות על מנת להימנע מלהיתקע בהילוך נמוך או גבוה

 

שתף פוסט