מתי צריך להחליף קסדה לאופנוע?

מתי צריך להחליף קסדה לאופנוע?

קסדה היא חלק חשוב מאוד בציוד הבטיחות שלך, קסדה חייבת להיות במצב טוב ולהיות בשימוש בכל הזמן כשאתם רוכבים על האופנוע.
בדרך כלל צריך להחליף קסדות כשהן מעורבות בהתרסקות, המעטפת החיצונית של הקסדה, נפגעה או אם יש פגיעה בEPS.

אז מתי צריך להחליף קסדה לאופנוע?

  • קסדה פגומה - אם הקסדה פגומה, עליך להחליף את הקסדה במיידית - הקסדה אינה בטוחה לשימוש אם יש לה סדקים או אם היא ישנה.
  • תאימות הקסדה - אם הקסדה שלך לא מתאימה לך, כנראה שכדאי להחליף אותה. איך מזהים? אם הרצועות רופפות או צמודות מדי, אם רצועת הסנטר לא נוחה, או שהריפוד לא
   מרגיש מספיק לצרכים שלך, כדאי שתשקול לקנות קסדה חדשה.
  • קסדה לאחר תאונה - קסדה שנפגעה בתאונה - גם אם נראה לכם "שלא קרה לה כלום, זה רק שריטה" - עדיין צריך להחליף אותה, בקסדה יש מעטפת פנימית שלעיתים נפגעת
   והפגיעה לא נראת לעין.
  • סתם כי בא לכם - למי זה לא קרה? קניתם אופנוע חדש? סתם בא לכם להיפרד מהקסדה הישנה? הגיע הזמן לקנות קסדה חדשה - מתלבטים מה לבחור? תקראו את המאמר שלנו
   לבחירת קסדה לאופנוע.

קסדה היא חלק חיוני בבטיחות האופנוע. חשוב להחליף את הקסדה אם אירעה תאונה או אם היצרן ממליץ להחליף אותה. באופן כללי, קסדות צריכות להיות מוחלפות אחת לשלוש עד חמש שנים, תלוי בתדירות השימוש בה ובמידת הטיפול בה.

הדרך הזולה ביותר להחליף קסדה היא על ידי רכישת קסדה חדשה. מציאת קסדה משומשת יכולה להיות מסובכת מכיוון שרוב האנשים לא דואגים לקסדות שלהם ככל שהם צריכים וימכרו אותם בזול ללא כל התייחסות לתנאי המוצר.
חשוב להחליף את הקסדה כשהיא בת יותר מחמש שנים. אם אינך בטוח לגבי הגיל, בדוק את תאריך היצרן על הקסדה או את מדבקת "תאריך הייצור" שבפנים.
לקסדות אין תאריך תפוגה שאחריו הן מפסיקות להיות שימושיות, אך הן ייפגעו עם הזמן באמצעות שימוש קבוע. הם לא יוכלו להציע לך הגנה מרבית אם הם נשרטו או יש בהם סדקים. תמיד עדיף להיות בטוח מאשר להצטער!

קסדות הן כלי בטיחותי חשוב שיכול לסייע בהפחתת הסיכון לפגיעות ראש. עם זאת, ישנם כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתה מחליף את הקסדה.
הקפד לבדוק סימני בלאי, פגמים בייצור או פגיעה בקסדה. עליך גם לוודא שהוא מתאים היטב ונוח.
אם מצאתם פגמים בקסדה, כדאי להיזהר ולהחליף אותה במהירות בקסדה חדשה מכיוון שהדבר עלול לגרום לתאונות ופגיעות קשות.
קסדות הן חלק מהותי בציוד הבטיחות (ולפעמים גם האופנה) שאופנועים לובשים בעת רכיבה על האופנוע. קסדות KYT מגיעות במבחר צביעות בשביל להתאים את הקסדה לסטייל שלך או של האופנוע וגם להגן עלייך באופן המקסימלי !

אז רגע, איך בוחרים קסדה, מה מתאים לי?

טוב, זאת שאלת השאלות - אין תשובה אחת לשאלה כיוון שיש הרבה משתנים שיש לקחת בחשבון, כגון התדירות שבה אתה רוכב או באיזה סביבה אתה רוכב.
צוות KYT מזמין אתכם להגיע אלינו לחנות - אנחנו נתאים לכם את הקסדה שמתאימה לכם, במידה, בצביעה, ובאופי הרכיבה.
סעו בזהירות!

שתף פוסט